Kiedy uruchomiono sieć wyszukiwania wystartowała walka o pozycje.

Kierując się przeciw rowziązaniom nikczemnie pobieżnie znanej związanej z marketingiem internetowym w której przewodzą katalogi stron sieciowych koniecznie musimy zrozumieć iż temat ten jest bardzo zagmatwany. Wieki przed nami należąc do elity społecznej posiadającej dostęp do internetu przechodziliśmy bezpośrednio pod wprowadzony adres poprzes wstukanie numeru IP v4. Nie istniały jeszcze domen internetowych, które mogliśmy zaklasyfikować przez najlepsze katalogi seo na świecie.
Przez wiele leci, gdy powstawał hacking utrapiając niebezpieczną alternatywą poszukujących w internecie second life społeczeństwa stworzono domeny. Gdy już uruchomiono domeny oraz wyszukiwarki najważniejszym zborem rozwoju sieci internetowych stało się pozycjonowanie. Dzięki potocznemu seo dzięki któremu wykorzystaliśmy prywatne katalogi mogliśmy odnaleźć interesujące nas treści. Nie używając niniejszego rozwiązania nasze kluczowe działania mogły spocząć konkretnie na laurach razem z pinokiem.
Aktualnie kluczową rolę w reklamie tworzą katalogi firm dzięki którym możemy wyszukać konkretną usługę i produkt. Działają podobnie do wyszukiwarki internetowej, z szczegółowym wyjątkowym okazem. Wynikami poszukiwań są przedsiębiorcy znajdujące w wskazanym rejonie udostępniający w ofercie niezbędne zadania.